Przegląd palet drewnianych

Nie zaleca się ich używania z automatycznymi przenośnikami rolkowymi. Mogą być natomiast stosowane przy automatycznych przenośnikach łańcuchowych.

Strona B: magazynowanie na regałach wjezdnych, regałach drive-back again z wózkami i regałach z wózkami wahadłowymi sterowanymi radiowo. Na regałach tradycyjnych konieczne jest zastosowanie poprzeczek na palety.

Podczas magazynowania na regałach tradycyjnych należy zachować ostrożność na brzegach, gdyż mogą wystąpić get more info dwie poniższe sytuacje zagrażające bezpieczeństwu i stanu obiektu lub ładunku.

W wyniku tej normalizacji powstała europaleta stosowana jako podstawowa i główna platforma do składowania oraz transportu towaru.

Wiemy, jak szybko zmienia się obecnie przemysł i z jak wieloma wyzwaniami muszą się codziennie mierzyć nasi Klienci, aby sprostać wymaganiom dynamicznie rozwijającego się rynku. Chcąc wyjść naprzeciw Ich potrzebom, pragniemy dostarczać Im sprawdzonych narzędzi, którym mogą zaufać i które pomogą Im w prowadzeniu swojego biznesu.

Historia palet drewnianych w nierozerwalny sposób łączy się z historią palet w ogóle. Od momentu bowiem pojawienia się tego rodzaju System transportowych na początku XX wieku palety drewniane były najczęściej wykorzystywanym ich typem, co nie uległo zmianom po dziś dzień. Warto mieć jednak świadomość, że oprócz palet drewnianych mamy do dyspozycji także palety metalowe oraz plastikowe, z których każda charakteryzuje się nieco innymi właściwościami i przeznaczona jest do innych zastosowań.

W każdym przypadku palety te powinny być obsługiwane od strony, po której jest to możliwe (zgodnie z powyższą ilustracją): Strona A: magazynowanie na regałach tradycyjnych, grawitacyjnych i regałach force-again z rolkami.

Dodatkową kategorię stanowią deski oraz kantówki drewniane, które mogą służyć jako elementy do naprawy palet lub jako wypełnienie do innych opakowań.

Nadstawki paletoweWróć do kategorieNadstawki drewnianeNadstawki plastikowe Nadstawki metalowePokrywy do nadstawekAkcesoria

Jeżeli pojawiły się jakiekolwiek pytania, bądź potrzebujesz konsultacji w doborze produktu, zachęcamy do skorzystania z formularza kontaktowego na stronie kontaktu i pozostawienia w nim wiadomości. W następnym dniu roboczym udzielimy odpowiedzi zwrotnej.

Pierwszym i nieodzownym elementem produkcji drewnianych palet jest pozyskanie odpowiedniego surowca. Bez wysokiej jakości drewna wytworzone palety nie będą posiadały cech, które stanowią o ich istocie – dużej wytrzymałości i odporności na uszkodzenia.

W naszej ofercie znajdują się wysokiej jakości drewniane palety w uniwersalnym rozmiarze 1200 x 800 mm. Proponujemy Państwu palety EPAL HT, które mogą być użytkowane zarówno w ramach krajowej, jak i międzynarodowej spedycji.

Zbijanie palet przeprowadzane jest za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych maszyn. Dodawane są wówczas takie elementy jak wsporniki czy okucia, zapewniające całej konstrukcji strukturę i stabilność.

palety niestandardowe – ze względu na rozmaite, często niestandardowe potrzeby niektórych gałęzi przemysłu czasem pojawia się potrzeba korzystania z palet o nienormowanych rozmiarach bądź kształtach;

Jeśli są odpowiednio przechowywane, właściwie nic nie jest w stanie im zaszkodzić, w tym także procesy niszczenia typowe dla palet wykonanych z innych materiałów – np. korozja w przypadku palet metalowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *